Feltárult az internet sötét oldala, rengeteg embert őrizetbe vettek

2025. május 22. 19:54

Egy nagyszabású, tíz országra kiterjedő rendőri művelet során 270 személyt vettek őrizetbe a hatóságok.

2025. május 22. 19:54
null

Egy nagyszabású, tíz országra kiterjedő rendőri művelet során 270 személyt vettek őrizetbe a hatóságok a sötét weben működő bűnözői hálózatok elleni fellépés részeként – közölte csütörtökön az Európai Unió hágai székhelyű rendőrségi együttműködési szervezete, az Europol.

Az uniós ügynökség koordinálásával végrehajtott, „RapTor” elnevezésű akció során a nyomozók drogot, fegyvert, hamisított termékeket és nagy összegű készpénzt is lefoglaltak, súlyos csapást mérve a digitális bűnözés globális infrastruktúrájára.

A művelet középpontjában olyan személyek álltak, akik a korábban felszámolt darkwebes piactereken – köztük a Nemesis, Tor2Door, Bohemia és Kingdom Markets oldalakon – bonyolítottak le kiterjedt illegális kereskedelmet. A gyanúsítottakat a platformokról kinyert adatok, valamint a nemzeti nyomozóhatóságokkal közösen végzett célzott hírszerzési munka alapján azonosították. Az akcióban az Egyesült Államoktól Dél-Koreáig tíz ország vett részt, és a letartóztatott személyek közül többen ezernél is több illegális tranzakciót hajtottak végre, gyakran titkosítást és kriptovalutát használva a nyomaik eltüntetésére.

A nyomozás során a hatóságok több mint 184 millió euró értékben foglaltak le készpénzt és kriptoeszközöket, valamint több mint két tonna különféle kábítószert, köztük amfetamint, kokaint és opiátokat.

 Emellett több mint 180 lőfegyver, továbbá hamis fegyverek, sokkolók, kések, több ezer hamisított áru és több tonna illegális dohány is a rendőrök kezére került.

A szakértők szerint a sötét web bűnözői környezete átalakulóban van. A hagyományos piacterek felszámolása után egyre több bűnelkövető próbál kisebb, egyedi weboldalakon vagy privát csatornákon keresztül üzletelni, ezzel megnehezítve a hatóságok dolgát. Az illegális kábítószerek továbbra is a sötét weben értékesített legfőbb árucikknek számítanak, de 2023-ban jelentősen megnőtt a vényköteles gyógyszerek illegális kereskedelme is, emellett pedig megszaporodtak az átverésre irányuló csaló szolgáltatások.
(MTI)

Nyitókép:Pixabay

***

ypu tubeú

 

 

Összesen 5 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kalyibagaliba
2025. május 22. 21:28
Ezzel egy darabig elfedik a francia, spanyol, olasz, holland kikötők hozzájárulását a minden terjesztéséhez???!
Akitlosz
2025. május 22. 21:04
A bűnözést az állam generálja a hatalmas adóival, lásd pl. cigaretta "csempészet". Ha "csak" a tisztességes mértékű ÁFA adó lenne a cigarettán, akkor a cigaretta csempészet, mint bűncselekmény nem is létezne. Az állam nyerészkedése súlyosan torzítja a gazdaságot, a piaci árakhoz köze nincsen. Lásd még például az üzemanyagok árát is.
Dominik
2025. május 22. 20:18
jó de minek.... Amúgy csak mondom, hogy csomó ember szeretne vényköteles gyógyszert, ami jó is neki, de az új orvosa nem írja fel... Megértem, hogy illegális, de azért mégis hagyhatnák egy nagyon picit, mert sok ember kb haldoklik a gyógyszere nélkül, amit más úton nem tud beszerezni.
Tasi János
2025. május 22. 19:59
Lépj be a CIA-ba és mindezeket megkaphatod ingyen!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!